مقالات

بهترین ابزار سایش کدام هستند؟ (معرفی 11 ابزار مهم)

بهترین ابزار سایش کدام هستند؟ (معرفی 11 ابزار مهم)

می‌توان گفت که ابزار سایش می‌تواند برای صاف کردن و صیقل دادن هر سطحی اعم از چوبی، پلاستیکی، گچی و به ‌ویژه استیل مورد استفاده قرار بگیرند. صنعتگرانی که در ساخت محصولاتی که از استیل یا چوب ساخته می شوند، فعالیت دارند و نیاز به یکسری از تجهیزات مربوط به پولیش و پرداخت کاری خواهند داشت.

به‌ همین خاطر نیز یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ابزار سایش به شما کمک کرده تا بتوانید براساس نیاز خود این محصولات را مورد انتخاب قرار دهید.

خرید انواع ابزار سایش

 می‌توان گفت که این ابزار مربوط به سایش متشکل از محصولات متعددی می‌شوند که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به ‌فرد بوده و برای کار خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. به ‌منظور خرید تجهیزات سایش، پولیش و دستگاه پرداخت کاری و می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید.

ما با هدف کسب رضایت مشتریان سعی کرده با کیفیت ترین محصول‌ها را از برندهای معتبر جمع‌آوری کرده و آن‌ها را با قیمت مناسب به خریداران عزیز ارائه دهد. بنابراین اگر می‌خواهید محصولات مورد نظر  خود را به ‌یک ‌باره تهیه کنید و دیگر مجبور به مراجعه حضوری باشید، می‌توانید همین حالا به بخش فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.

انواع لوازم و  ابزار سایش

 در ابتدا باید ابزار سایش مورد نظر خود را شناخته و با آگاهی کامل جهت خرید اقدام کنید. انواع لوازم پولیش و سایس عبارت‌اند از:

۱- فرچه کنفی

 می‌توان گفت که فرچه کنفی جایگزین بسیار عالی برای سنباده های با کیفیت است. می توان این محصول را یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در صنایع دانست. از این محصول می‌توان به ‌منظور زدودن استفاده کرد. فرچه های کنفی با توجه به عملکردهای مختلف در چندین دسته‌بندی قرار می‌گیرند.

۲- گیلانس از دیگر ابزار سایش

گیلانس یکی از زیر مجموعه‌های ابزار سایش و  پرداخت کاری بوده و معمولاً با پارچه‌های کتان مخصوص به تولید می‌رسند که سطح کیفی بالای این مواد جهت سایش پولیش قطعات مختلف سبب شده تا صنعتگران با آن اهمیت ویژه‌ای بدهند.

۳- گیلانس رنگی هزارلا

 گیلانس‌های هزار را نیز جزء وسایل بسیار پرکاربرد در صنعت سایش و پولیش به حساب می‌آیند که متشکل از لایه‌های متعددی بوده و از جنس پارچه لی و دوخته می شوند.

ابزار سایش

۴- سنباده نواری از دیگر ابزار سایش

سنباده نواری یکی از ابزارهای چندکاره بود که برای سطوح ناهموار مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان گفت که سنباده های نواری یک محصول جایگزین برای سنگ‌های ساینده هستند.

۵- گیلانس کتانی

دیگر یکی دیگر از ابزار سایش بسیار مهم گیلانس کتان بوده که شکل ظاهری آن به شکل دایره است تا بتوان از این طریق فشار بیشتری را در زمان پولیش وارد کرد.

۶- واکس پولیش

یکی از محصولات بسیار کاربردی برای پرداختکاری و  سایش قطعات به حساب می‌آید. باید بدانید که استفاده از محصولی همانند واکس پولیش نیز بسیار مهم بوده و سبب افزایش درخشش سطح قطعات می‌شود. در حین پولیش کاری سطح خودرو، استفاده از واکس های مخصوص آن سبب درخشان تر شدن آن‌ها خواهد شد.

۷- سنباده پودری

 سنباده پودری یکی از روش‌های منحصر به‌ فرد سایش است و معمولاً از ترکیب مواد شیمیایی برای اینکار به ۲ روش الکتریکی و یا غیر الکتریکی استفاده می‌گردد.

۸- نمد صنعتی

نمد صنعتی یکی از محصولات بسیار مهم در صنایع است. استفاده از نمد ها جهت و ایجاد صافی و درخشش سطوح می‌باشد. می‌توان گفت که نمد های صنعتی برای قطعات آهنی، استیل یا برنجی استفاده می‌گردد.

۹- فرچه سیمی

 فرچه سیمی جزء نیز از وسایل سایش مهم به حساب آمده که در مدل‌های استخوانی، پلاستیکی یا چوبی موجود است. این ابزار پرکاربرد می‌تواند با استفاده از فرز مورد استفاده قرار گرفته و با حرکت دورانی خود تمامی ناهمواری‌های قطعات را از بین ببرد.

۱۰- فیبر ونکس تخت

یکی از انواع اسکاچ صنعتی به حساب آمده که به‌ منظور لایه برداری و سایش در صنایع استفاده می کنند. فیبرونکس از نظر مقاومت و استحکام می‌توانند در نمونه‌های مختلفی تولید شوند.

۱۱- اسکاچ هزارلا

 اسکاچ هزارلا یکی از مدل‌های دیگر اسکاچ صنعتی بوده که به شکل صفحه دایره شکل است. استفاده از این ابزار جهت پولیش و پرداخت کاری قطعات فلزی و چوبی می‌باشد. از جمله قابلیت‌های این نوع ابزار این است که به شکل عمقی ناهمواری را از بین می‌برد.

 جمع‌بندی

 ابزار سایش متشکل از محصولات بسیار متنوعی می‌شوند که ما سعی کردیم در این مطلب به چند نمونه از پرکاربردترین آن‌ها اشاره کنیم. به ‌منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید هر یک از لوازم سایش می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.