مقالات

فرچه سیمی پرداختکاری چیست؟ +(مهم‌ترین کاربردهای فرچه پرداخت کاری)

فرچه سیمی پرداختکاری

فرچه سیمی پرداختکاری چیست؟ برخلاف گذشته که برای از بین بردن خط و خطوط و همچنین ناهمواری های  قطعات از یک  نوع ابزار استفاده می‌شد، امروزه تولیدکنندگان  به تولید لوازم پرداخت و پولیش مختلف پرداخته اند. تا صنعتگران بتوانند براساس نیاز خود از محصولات مناسبی استفاده کنند. فرچه سیمی پرداختکاری عضو یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین لوازمی بود که به آن برای افزایش سطوح سخت نیاز زیادی می‌باشد.

این محصول جزو لوازم ضروری برای پولیش قطعات بوده و در نمونه‌های متنوعی به تولید می‌رسد. فرچه  های سیمی ممکن است از نظر شکل ظاهری، اندازه و جنسی که دارند، با هم متفاوت بوده و از دیگری متمایز شوند. تا انتهای این مطلب از سایت کاپو با ما همراه باشید تا به ‌طور کامل در مورد فرچه سیمی پرداختکاری به به شما ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید : فرچه کنفی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد فرچه سیمی پرداختکاری

در زمان پرداخت کاری قطعات مختلف بخصوص قطعات فلزی، استیل، آهن یا برنج ممکن است که دچار برآمدگی هایی شده باشند. زمانی ‌که از فرچه  سیمی پرداخت کاری روی این قطعات استفاده گردد. با استفاده از این محصول، تمامی ناخالصی‌ها به ‌طور کامل حذف شده و قطعه کاملاً صاف و صیقلی خواهد شد. می‌توان گفت که برای یک پرداختکاری با کیفیت، عالی با  تأثیر بالا در کیفیت ظاهری محصول بایستی شما از از ابزار متعددی استفاده کنید. که فرچه سیمی یکی از ابتدایی ‌ترین آن‌ها می‌باشد. شما می‌توانید در مراحل اول با استفاده از وسیله سختی همانند این محصول، سطوح را از ناهمواری‌ها عاری کنید. سپس با استفاده از محصولات دیگر همانند فرچه کنفی، گیلانس، نمد و…. سطح مورد نظر خود را به صاف‌ترین و درخشنده‌ترین حالت ممکن درمیان دربیاورید.

فرچه سیمی جزو پرکاربردترین نمونه‌ها بود که برای تمیزکاری قطعات  قبل ‌از و بعد از پرداختکاری، رسوب زدایی و یا فرایند پلیسه گیری و کاربردی و مناسب است. چرا که تارهای فرچه سیمی پرداختکاری از مفتول های در هم تنده ساخته شده است.

 ساختار فرچه سیمی

برای ساخت فرچه سیمی از مفتول استفاده می شود. مفتول ها  دارای تنوع مدل بالایی هستند  اما مدلی که در این فرچه های سیمی بکار می‌رود، با استفاده از آلیاژ کربن به تولید می‌رسد. زیرا این محصول دارای ماندگاری بالایی بوده و در برابر عوامل مختلف مقاوم است. همچنین بهترین انتخاب ممکن برای کاری نظیر براده برداری خواهد بود. این محصول نسبت ‌به مدل‌های دیگر دارای قیمت مناسبی می‌باشد.

 کاربرد فرچه سیمی پرداختکاری چیست؟

فرچه سیمی به‌ طور معمول برای مراحل اولیه بر پرداختکاری استفاده می‌شود. می‌توان به مهم‌ترین کاربردهای این محصول  را موارد زیر دانست:

  • از بین بردن خط و خطوط
  • زنگ زدایی
  • حذف رنگ از روی یک سطح
  • از بین بردن و ناهمواری‌های ناشی از جوشکاری
  • تمیزکاری و ترمیم بخش‌های جوشکاری شده
  • براده برداری
  • پلیسه گیری

فرچه سیمی پرداختکاری

ویژگی فرچه های سیمی پرداختکاری

مفتولی که در فرچه های سیمی استفاده می‌شود، دارای مقاومت بالایی دربرابر واکنش‌های شیمیایی هستند. همچنین در مقابل خوردگی و یا زنگ زدین نیز هیچ‌گونه تغییر ساختاری نخواهند داشت. مفتول ضد زنگی که در این فرچه ها وجود دارد می‌تواند در برابر مواد اسیدی نیز کاملاً مقاوم باشد. به ‌همین خاطر کسب ‌و کارهای زیادی استفاده از انواع فرچه های سیمی پرداختکاری بسیار رایج است. شما می‌توانید  در ابتدای کار خود از این محصولات که دارای سختی بالایی هستند، استفاده کنید تا ناهمواری‌های بزرگ و همچنین مواردی همانند زنگ‌زدگی را از روی قطعات از بین ببرید.

می‌توان گفت که این محصول در صنعت خودروسازی، صنایع فلز، چوب و … کاربرد گسترده‌ای دارد و می‌توان آن را در نمونه‌های متنوعی تهیه کرد. چنانچه با انواع فرچه سیمی پرداختکاری آشنایی ندارید و به ‌دنبال محصول مناسبی و براساس نیاز خود هستید، پیشنهاد می‌شود که سایت ما مراجعه کرده و از محصولات متنوع پرداخت کاری ما دیدن کنید.

 قیمت فرچه سیمی پرداختکاری

در ابتدای مطلب نیز روی این موضوع تأکید کردیم که پارچه و فرچه سیم ها نمونه‌های مختلفی دارد. همچنین توسط برندهای متعددی به تولید می‌رسند. بنابراین قیمت آن‌ها به عوامل گوناگونی بستگی داشته و مدام در حال نوسان می‌باشد. این‌که شما از چه برندی جهت خرید فرش سیمی خرید می‌کنید، همچنین فروشگاهی که محصول را به شما ارائه می‌دهد و می‌تواند در قیمت محصول تا حد بسیار زیادی مؤثر واقع شود. شما میتوانید برای خرید دستگاه پرداختکاری به سایت ما مراجعه نمایید.

مجموعه کاویان سایش درصدد این است تا با عرضه محصولات باکیفیت با قیمت مناسب، شرایط لازم را برای خرید تمام لوازم پرداختکاری برای خریداران عزیز فراهم کند. تا آن‌ها بتوانند با پرداخت هزینه مناسب همچنین خرید به ‌صورت اینترنتی در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.