مقالات

نمد پرداختکاری چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

نمد پرداختکاری چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

نمد پرداختکاری جزو محصولات الزامی و ضروری است که برای سنباده زنی و پرداخت سطوح مختلف باید از آن استفاده شود. می‌توان گفت که عدم دسترسی به این محصول تا حد بسیار بسیار زیادی روی کیفیت کار و همچنین سرعت تولید محصولات مختلف تاثیر گذار خواهد بود و باعث کند شدن روند کارها می‌شود.

 البته که استفاده از نمد به‌ تنهایی برای از بین بردن خط و خطوط و ناهمواری‌ها کافی نیست. اما این محصول با قرار گرفتن در کنار سایر تجهیزات پرداخت کاری می‌تواند تأثیرات مثبت خود را روی کیفیت ظاهری محصول نهایی بگذارد. ما در این مطلب قصد داریم در خصوص نمد صنعتی و کاربردی که دارد توضیحاتی را بیان کنیم.

ساختار نمد پرداختکاری

 اگر شما مشغول به خواندن این مطلب هستید، مطمئنا تا حدودی با نمد پرداخت کاری آشنایی داشته و به گونه‌های مختلفی با آن کار کرده‌اید. این محصول از نمد ساخته می‌شود اما کاربرد آن صنعتی بوده و می‌توان آن را در اندازه‌ها و اشکال مختلف خریداری کرد. به‌ طور کلی نمدها یک نوع پاچه هستند که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و دارای خاصیت کشسانی می‌باشند.

همچنین این محصولات در برابر عوامل مختلف نظیر واکنش‌های شیمیایی، تغییر دما، سایش و همچنین عوامل فیزیکی مقاومت بالایی دارند. به‌ همین دلیل نیز امروزه صنعتگران به خرید نمد پرداختکاری اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و به‌دنبال بهترین مدل‌های آن هستند.

نمدهای پرداختکاری ازنظر الیاف مقاومت زیادی دربرابر آسیب‌های مختلف دارند. ضخامت و کاربرد این محصولات باعث شده تا بهترین عملکرد را برای پرداخت سطوح داشته باشند. می‌توان گفت که همه افرادی که در حوزه صنعتی فعالیت می کنند، باید اطلاعات کافی را در مورد نمد ‌های پرداخت به دست آورده تا بتوانند درنهایت محصول مورد انتظار خود را خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید انواع گیلانس

به دلیل این‌که نمد پرداختکاری در کسب ‌و کارهای مرتبط با فلز به کار می‌رود، شناخت نمونه‌های آن برای افراد فعال در این فاز نسبت ‌به صنایع دیگر اهمیت بالاتری خواهد داشت .

ضرورت نمد در پرداختکاری چیست؟

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، برای پرداخت کاری ابزارهای مختلفی نظیر سنباده، اسکاچ صنعتی، گیلانس و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفته شد قرار گرفتن نمد پرداخت کاری در کنار این ابزار و همچنین تجهیزات پیشرفته باعث شده تا سرعت کار تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و  تولیدکنندگان بتوانند در کمترین زمان ممکن موفق به تولید محصولات خود در تناژ بالا شوند.

نمد پرداختکاری

نمد پرداختکاری می‌تواند با به ‌عنوان زمینه کار استفاده شود. چسب‌های مخصوص بر روی آن قرار گرفته و سپس پودر سنباده زنی نیز بر روی آن می‌چسبد.

بعد از این کارها کاربر می‌تواند برای پولیش و پرداخت سطوح مختلف اقدام کند. شایان‌ذکر است که این روش می‌تواند یک راهکار بسیار مناسب و جایگزین جهت استفاده از سنباده نواری باشد که باعث شده سهولت در کار افزایش پیدا کرده و از نظر اقتصادی نیز تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

 کاربرد نمد پرداخت کاری

عمده استفاده از نمد پرداختکاری برای سطوح فلزی است. بدین‌ معنا که اکثر کالاهای استیل، آهنی، آلومینیومی، برنج، نقره و مس پس‌ از پرداخت کاری به ابزاری نظیر نمد نیاز دارند تا با کیفیتی مطلوب به بازار عرضه شوند.

با این‌وجود می‌توان فهمید که کاربرد نمد تا چه حدی گسترده و بااهمیت است. اکثر کالاهای فلزی که ما در روز با آن‌ها سروکار داریم، از جنس استیل، مس، برنج .آلومینیوم هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به لوستر، شیرآلات، قاشق و چنگال، وسایل آشپزی دستگیره و … اشاره کرد.

تمامی موارد ذکرشده باید حتما در مراحل پرداخت کاری قرار بگیرند و از محصولی همانند نمد برای افزایش درخشش آن‌ها استفاده شود.

 نقش مهم نمد در پرداخت

 باید این ‌موضوع را در نظر داشته باشید که نمد پرداختکاری وسیله‌ای است که به شکل واسطه بدست خریدار می‌رسد.

به‌ عبارت ‌دیگر این محصول در صنایع به‌ صورت مستقیم مورد استفاده قرار نگرفته اما نقش سازنده‌ای دارد. این موضوع باعث می‌شود تا دسترسی آسان به آن برای صنعتگران اهمیت زیادی داشته باشد. به این صورت آن‌ها می‌توانند امورات خود را با سرعت بالا و آسانی لازم انجام دهند و همین ‌طور استفاده از نمد و پرداخت کاری برای کاهش هزینه‌ها نیز مؤثر است.

 بدین‌معنا که یک تولیدکننده وقتی می‌تواند هزینه‌های خود را کاهش دهد که او بتواند در کمترین زمان ممکن با نیروی انسانی کم محصولات زیادی را به بازار عرضه نماید. درنتیجه این ‌موضوع باعث می‌شود که از نظر هزینه بتواند صرفه‌جویی کند. البته که به‌ طور کلی قیمت نمدهای صنعتی بسیار پایین و مقرون ‌به‌ صرفه می‌باشد.

نمد پرداخت کاری استیل

نمد پرداخت کاری استیل (Steel Wool) یک نوع ابزار پرداخت کاری است که از الیاف فلزی به ویژه استیل تشکیل شده است. این نوع ابزار به عنوان یک وسیله پرداخت کاری برای صاف کردن، پولیش کردن، و تمیز کردن سطوح مختلف استفاده می‌شود. نمد پرداخت کاری استیل به ویژه در صنعت پرداخت کاری و صیقل‌دهی فلزات مورد توجه قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها و کاربردهای نمد پرداخت کاری استیل عبارتند از:

 1. پرداخت کاری و صیقل دادن فلزات: نمد پرداخت کاری استیل به عنوان یک وسیله پرداخت کاری فلزات مانند فولاد، آهن، مس، و آلومینیوم به کار می‌رود. این ابزار می‌تواند از خطوط و زخم‌ها در سطوح فلزی پاکسازی کند و آنها را صاف و براق کند.
 2. پاکسازی عقب‌زننده‌ها: نمد پرداخت کاری استیل معمولاً در تمیز کردن عقب‌زننده‌ها و اجزاء متحرک در ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی به کار می‌رود.
 3. تمیز کردن سطوح چوبی: این نوع نمد به عنوان یک وسیله تمیز کننده بر روی سطوح چوبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. استفاده در کارهای نجاری: در کارهای نجاری، نمد پرداخت کاری استیل به عنوان یک ابزار برای پاکسازی و صیقل دادن چوب به کار می‌رود.
 5. تمیز کردن سطوح شیشه‌ای: نمد پرداخت کاری استیل ممکن است در تمیز کردن و پولیش کردن سطوح شیشه‌ای نیز مفید باشد.

توجه داشته باشید که نمد پرداخت کاری استیل ممکن است خرد شود، بنابراین در زمان استفاده از آن، احتیاط و توجه به ایمنی خاصی نیاز است. همچنین، این نمد معمولاً به همراه مواد پرداخت کننده یا پولیشینگ استفاده می‌شود تا بهبود عملکرد پرداخت کاری فلزات و سایر سطوح فراهم شود.

فرق بین نمد پرداخت کاری استیل و نمد های پرداخت کاری

فرق اصلی بین نمد پرداخت کاری استیل و سایر نمد‌های پرداخت کاری در جنس اصلی تشکیل‌دهنده آنها و کاربردهای خاصی که دارند می‌باشد:

 1. جنس اصلی:
  • نمد پرداخت کاری استیل (Steel Wool): این نوع نمد از الیاف فلزی استیل تشکیل شده است. این الیاف به صورت خیسانده و بافتی سفت به وجود می‌آیند و به عنوان یک وسیله پرداخت کاری برای فلزات به کار می‌روند.
  • سایر نمد‌های پرداخت کاری: نمد‌های پرداخت کاری دیگر ممکن است از جنس‌های مختلفی تشکیل شوند، مانند الیاف پلیمری، پنبه، یا الیاف مصنوعی دیگر. این نمد‌ها ممکن است در صنایع و کاربردهای متنوعی از جمله پرداخت کاری فلزات، چوب، و سطوح دیگر به کار روند.
 2. کاربردها:
  • نمد پرداخت کاری استیل (Steel Wool): از نمد پرداخت کاری استیل به عنوان یک ابزار پرداخت کاری بر روی سطوح فلزی استفاده می‌شود. این نمد معمولاً برای پاکسازی، پولیش، و صیقل‌دهی فلزات به کار می‌رود.
  • سایر نمد‌های پرداخت کاری: سایر نمد‌های پرداخت کاری ممکن است در کاربردهای متنوعی از جمله پولیش کردن چوب، سرامیک، شیشه، پلاستیک، و حتی سطوح فلزی مورد استفاده قرار گیرند. این نمد‌ها برای تمیز کردن، صاف کردن، و بهبود ظاهر سطوح مختلف به کار می‌روند.

بنابراین، فرق اصلی بین نمد پرداخت کاری استیل و سایر نمد‌های پرداخت کاری در جنس اصلی و کاربردهای خاصی که دارند و توجه به جزئیات سطحی و موادی است که قرار است پرداخت شود می‌باشد.

نمد پرداخت کاری کاویان سایش

آیا می‌خواهید بدانید که چقدر هزینه نمد پرداخت کاری است؟ اگر به دنبال اطلاعات دقیق و قیمت‌های فعلی هستید، ما شما را به مراجعه به صفحه مخصوصی در کاویان سایش دعوت می‌کنیم. در این صفحه شما می‌توانید جزئیات دقیقتری را در مورد قیمت‌ها و مزیت‌های مختلف نمد پرداخت کاری بیابید. همچنین می‌توانید اطلاعات به روز و منابع معتبر را از این صفحه دریافت کنید.

اینجا کلیک کنید: قیمت نمد پرداخت کاری