مقالات

نمد پرداختکاری چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

نمد پرداختکاری چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

نمد پرداختکاری جزو محصولات الزامی و ضروری است که برای سنباده زنی و پرداخت سطوح مختلف باید از آن استفاده شود. می‌توان گفت که عدم دسترسی به این محصول تا حد بسیار بسیار زیادی روی کیفیت کار و همچنین سرعت تولید محصولات مختلف تاثیر گذار خواهد بود و باعث کند شدن روند کارها می‌شود.

 البته که استفاده از نمد به‌ تنهایی برای از بین بردن خط و خطوط و ناهمواری‌ها کافی نیست. اما این محصول با قرار گرفتن در کنار سایر تجهیزات پرداخت کاری می‌تواند تأثیرات مثبت خود را روی کیفیت ظاهری محصول نهایی بگذارد. ما در این مطلب قصد داریم در خصوص نمد صنعتی و کاربردی که دارد توضیحاتی را بیان کنیم.

ساختار نمد پرداختکاری

 اگر شما مشغول به خواندن این مطلب هستید، مطمئنا تا حدودی با نمد پرداخت کاری آشنایی داشته و به گونه‌های مختلفی با آن کار کرده‌اید. این محصول از نمد ساخته می‌شود اما کاربرد آن صنعتی بوده و می‌توان آن را در اندازه‌ها و اشکال مختلف خریداری کرد. به‌ طور کلی نمدها یک نوع پاچه هستند که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و دارای خاصیت کشسانی می‌باشند.

همچنین این محصولات در برابر عوامل مختلف نظیر واکنش‌های شیمیایی، تغییر دما، سایش و همچنین عوامل فیزیکی مقاومت بالایی دارند. به‌ همین دلیل نیز امروزه صنعتگران به خرید نمد پرداختکاری اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و به‌دنبال بهترین مدل‌های آن هستند.

نمدهای پرداختکاری ازنظر الیاف مقاومت زیادی دربرابر آسیب‌های مختلف دارند. ضخامت و کاربرد این محصولات باعث شده تا بهترین عملکرد را برای پرداخت سطوح داشته باشند. می‌توان گفت که همه افرادی که در حوزه صنعتی فعالیت می کنند، باید اطلاعات کافی را در مورد نمد ‌های پرداخت به دست آورده تا بتوانند درنهایت محصول مورد انتظار خود را خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید انواع گیلانس

به دلیل این‌که نمد پرداختکاری در کسب ‌و کارهای مرتبط با فلز به کار می‌رود، شناخت نمونه‌های آن برای افراد فعال در این فاز نسبت ‌به صنایع دیگر اهمیت بالاتری خواهد داشت .

ضرورت نمد در پرداختکاری چیست؟

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، برای پرداخت کاری ابزارهای مختلفی نظیر سنباده، اسکاچ صنعتی، گیلانس و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفته شد قرار گرفتن نمد پرداخت کاری در کنار این ابزار و همچنین تجهیزات پیشرفته باعث شده تا سرعت کار تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و  تولیدکنندگان بتوانند در کمترین زمان ممکن موفق به تولید محصولات خود در تناژ بالا شوند.

نمد پرداختکاری

نمد پرداختکاری می‌تواند با به ‌عنوان زمینه کار استفاده شود. چسب‌های مخصوص بر روی آن قرار گرفته و سپس پودر سنباده زنی نیز بر روی آن می‌چسبد.

بعد از این کارها کاربر می‌تواند برای پولیش و پرداخت سطوح مختلف اقدام کند. شایان‌ذکر است که این روش می‌تواند یک راهکار بسیار مناسب و جایگزین جهت استفاده از سنباده نواری باشد که باعث شده سهولت در کار افزایش پیدا کرده و از نظر اقتصادی نیز تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

 کاربرد نمد پرداخت کاری

عمده استفاده از نمد پرداختکاری برای سطوح فلزی است. بدین‌ معنا که اکثر کالاهای استیل، آهنی، آلومینیومی، برنج، نقره و مس پس‌ از پرداخت کاری به ابزاری نظیر نمد نیاز دارند تا با کیفیتی مطلوب به بازار عرضه شوند.

با این‌وجود می‌توان فهمید که کاربرد نمد تا چه حدی گسترده و بااهمیت است. اکثر کالاهای فلزی که ما در روز با آن‌ها سروکار داریم، از جنس استیل، مس، برنج .آلومینیوم هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به لوستر، شیرآلات، قاشق و چنگال، وسایل آشپزی دستگیره و … اشاره کرد.

تمامی موارد ذکرشده باید حتما در مراحل پرداخت کاری قرار بگیرند و از محصولی همانند نمد برای افزایش درخشش آن‌ها استفاده شود.

 نقش مهم نمد در پرداخت

 باید این ‌موضوع را در نظر داشته باشید که نمد پرداختکاری وسیله‌ای است که به شکل واسطه بدست خریدار می‌رسد.

به‌ عبارت ‌دیگر این محصول در صنایع به‌ صورت مستقیم مورد استفاده قرار نگرفته اما نقش سازنده‌ای دارد. این موضوع باعث می‌شود تا دسترسی آسان به آن برای صنعتگران اهمیت زیادی داشته باشد. به این صورت آن‌ها می‌توانند امورات خود را با سرعت بالا و آسانی لازم انجام دهند و همین ‌طور استفاده از نمد و پرداخت کاری برای کاهش هزینه‌ها نیز مؤثر است.

 بدین‌معنا که یک تولیدکننده وقتی می‌تواند هزینه‌های خود را کاهش دهد که او بتواند در کمترین زمان ممکن با نیروی انسانی کم محصولات زیادی را به بازار عرضه نماید. درنتیجه این ‌موضوع باعث می‌شود که از نظر هزینه بتواند صرفه‌جویی کند. البته که به‌ طور کلی قیمت نمدهای صنعتی بسیار پایین و مقرون ‌به‌ صرفه می‌باشد.