مقالات

غلطک پرداختکاری چیست و چه کاربردی دارد؟

غلطک پرداختکاری

غلطک پرداختکاری یکی از ابزارهای بسیار اصلی در صنایع پرداخت کاری می‌باشد. همان ‌طور که بهتر می‌دانید، برای ساییدن و صاف کردن سطوح مختلف به ابزار و تجهیزات بخصوصی نیاز است. این امر وسیله‌ها دارای تنوع بسیار بالایی بوده و مناسب با هر نوع سطح و متریال مورد استفاده قرار می‌گیرند. افرادی که برای سایش سطوح گوناگون از سنباده نواری استفاده می‌کنند، از اهمیت خرید غلطک مطلع بوده و این ابزار را جزو تجهیزات بسیار مهم سایش و فرم دهی به سطوح می‌دانند.

می‌توان گفت که عمده استفاده از این وسیله برای مصرف بهینه سنباده نواری و جهت فرم دهی به سطوح استیل می‌باشد. البته در موارد دیگر نیز غلطک کاربردی در ادامه این مطلب از سایت کاپکو باما همراه باشید تا در خصوص غلطک پرداختکاری و اهمیت آن در صنعت توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

غلتک پرداختکاری

خرید غلطک پرداختکاری

به ‌طور کلی می‌توان گفت که استفاده درست و همچنین در نظر گرفتن تمامی جوانب برای خرید یک وسیله پرداخت کاری از اهمیت بسزایی برخوردار است. شما باید در ابتدا متریال مصرفی مورد نظر خود را شناخته و سپس به این فکر کنید که به چه میزان کیفیت و سایشی برای صیقل دادن آن نیاز دارید.

بیشتر بخوانید : خرید و قیمت انواع دستگاه پرداخت کاری

سپس می‌توانید سنباده و همچنین دستگاه مناسبی را برای این کار انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. عدم استفاده از وسایل مناسب برای این کار باعث شده تا سطح قطعات گچی، استیل، فلزی، پلاستیکی و.. تا آن میزان که بایدپف هموار و صاف نشوند و تاثیر مخربی بر کیفیت نهایی محصولات مختلف داشته باشند. شما می‌توانید به ‌منظور خرید دستگاه‌ه ای پرداختکاری، سنباده، اسکاچ صنعتی، نمد و غیره به مجموعه ما اعتماد کرده و این محصولات را بدون واسطه با قیمت پایین خریداری کنید.

غلطک مخصوص سنباده

همان ‌طور که در ابتدای مطلب به این‌ موضوع اشاره کردیم، غلطک ها مناسب برای استفاده بهتر و بهینه ‌تر از سنباده نواری هستند. درحقیقت سسنباده های  نواری جزو ابزارهایی بوده که برای سطوح حساس که دسترسی به آن‌ ها مشکل می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.  برای راحت کار کردن با آن‌ها غلطک می‌تواند تجهیز بسیار مناسبی به ‌نظر برسد.

نحوه استفاده از این دستگاه به این صورت است که ابتدا یک دستگاه پرداخت کاری و یک عدد غلطک را در کنار یکدیگر قرار داده و دستگاه را در جای ثابتی با بتن نگه مستحکم می‌کنند. سپس رو به ‌روی آن غلطک پرداختکاری قرار می‌دهند. پس‌از انجام این کارها و مراحل اصلی برای سایش انجام می‌شود.
از جمله مواردی که باعث شده تا این وسیله نسبت ب سایر ابزارهای سایش طرف ‌داران بیشتری داشته باشد، این است که غلطک و متشکل از ارتفاع بلند بوده و می‌توان به جای لوله از شفت یا توپی های آلومینیومی روی دستگاه‌های مختلف استفاده کرد. به ‌طور کلی کسانی که در صنایع مختلف مشغول به کار بوده و به ‌دنبال وسیله‌ای مناسب برای از بین بردن ناهمواری‌های سطوح هستند، می‌توانند با خرید این وسیله از مزایای متعددی بهره‌مند شوند.

کاربرد اصلی غلطک پرداخت

می‌توان گفت که غلطک پرداخت کاری جز ماشین ‌آلاتی بوده که استفاده گسترده‌ای دارد. این محصول دارای یک پای ثابت بوده و یک قطعه دوار که سنباده نواری روی آن نصب می‌شود نیز در این دستگاه تعبیه‌ شده است. با غلطک پرداختکاری می‌توان سطوح استیل و فلزی را صیقل داده و تمامی ناهمواری و خط و خطوط روی آن‌ها را از بین برد.

البته که برای سطوح دیگری نیز می‌توان از این نوع ابزار پرداخت کاری استفاده کرد. اما در حال‌ حاضر کسانی که در صنعت فلز و استیل فعالیت دارند، بیشتر از آن استفاده می‌کنند. به ‌طور کلی استفاده از غلطک ها باعث شده تا بتوان کنترل بهتری در فرآیند سایش داشت و همچنین کمک می‌کند تا اپراتور در زمان انجام پرداخت کاری دچار لرزش دست نشود.

غلتک پرداختکاری

مزایای خرید غلطک پرداختکاری

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، استفاده از غلطک پرداختکاری تحول بزرگی را در صنایعی سایش به وجود آورده  است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

  • عدم ایجاد صدا در زمان استفاده از سنباده نواری
  • جلوگیری از لرزش و افتادن سنباده به بیرون
  • کنترل بهتر روی سطوح استیل و فلزی برای سایش

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سنباده نواری و همچنین غلطک های پرداختکاری با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس گرفته و یا با یا به قسمت فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.