مقالات

صفحه پولیش چیست؟ قیمت و انواع صفحه پولیش در بازار

صفحه پولیش

صفحه پولیش چیست و چه کاربردی دارد؟ پولیش کاری و  استفاده از ابزار های مخصوص این روزها در صنایع اهمیت ویژه‌ای دارد. در حقیقت برای این کار علاوه‌بر لوازم پرداختکاری کار به یک صفحه نگه‌دارنده نیز نیاز است تا بتوان فرآیند پرداخت کاری را به شکل بهتری انجام داد.

به این صفحه نگه‌ دارنده، صفحه پولیش می‌گویند که می‌تواند به افزایش دقت کار و سرعت کمک بسزایی کند. اگر شما نیز درمورد صفحات نگه‌دارنده یه پولیش اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می‌شود که حتماً در ادامه با ما همراه باشید. تا به‌ طور کامل در مورد این محصول توضیحاتی را بیان کنیم.

 صفحه پولیش چیست؟

صفحه پولیش در واقع یک رابط کاربری بین دستگاه و پد پولیش است. صفحه نگه‌ دارنده از قسمت بالایی پولیش به کمک پیچ اتصال پیدا می‌کند. همچنین بخش پایینی آن با استفاده از یک چسب مخصوص پد پولیش را مستحکم می‌کند.

کیفیت این محصول می‌تواند در بازدهی کار شما تا حد بسیار زیادی تأثیرگذار باشد. میز پولیش مدل کوچک امکان کار بر روی سطوح بسیار باریک را فراهم کرده و مدل بزرگ سبب افزایش سرعت انجام کار می‌شود.

بهترین صفحه نگه ‌دارنده پولیش دارای کیفیت ساختار بالایی بوده و از انتقال گرما به دستگاه نیز جلوگیری خواهد کرد. این صفحه باتوجه به یکسری از خصوصیات مدل‌های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید سنباده رول

انواع صفحه از جنس پولیش

صفحه برش‌ها در مدل های رو تاری، اوربیتال و دوآل اکشن هستند که در زیر به شکل جداگانه درمورد آن‌ها توضیح می‌دهیم.

۱- صفحه پولیش روتاری

این صفحه روتاری یک پیچ ماده داشته که به ‌راحتی قابل نصب روی دستگاه پولیش روتاری است. معمولاً بخش اصلی این محصولات از جنس پلی اورتان بوده که در کاهش انتقال حرارت قرارمی و لرزش تأثیر بسزایی دارد.

در بخش هسته‌ای آن پایه ‌های فولاد استفاده‌ شده تا به افزایش تعادل کمک کند و فشار را به پدها منتقل نماید. علاوه‌بر تمامی این موارد، لبه اریب شکل این صفحه پولیش از تماس بین صفحه و سطح رنگ جلوگیری خواهد کرد.

۲- صفحه اوربیتال

این نوع صفحه با نوار پلاستیک پوشش دهی ‌شده که مانع از رسیدن آسیب به سطوح می‌شود. مشخصه این نوع صفحه ها حفره‌های افقی و عمودی روی آن است که از داغ شدن دستگاه جلوگیری می‌کند. صفحه نگه ‌دارنده پولیش اوربیتال به این شکل بوده که کنترل آسان پولیش را فراهم می‌کند.

۳- صفحه از جنس دوآل اکشن

این صفحه نگه‌ دارنده در واقع ترکیبی از رو تاری و اربیتال می ‌باشد. در قسمت بالای این صفحه اتصال‌ دهنده پیچ  و حلقه‌ای وجود داشته تا جدا شدن در زمان پرداخت جلوگیری کند. پلی اورتان و پایه فولادی در این ‌میان صفحه سبب حفظ تعادل و کاهش میزان لرزش خواهد شد. لبه اریب این صفحه دوآل اکشن از تماس بین سطح و رنگ جلوگیری خواهد کرد.

انتخاب اندازه مناسب صفحه پولیش

این صفحه نگه‌دارنده در اندازه‌های مختلف همانند 12، 7 یا 15 پوند عرضه می‌شود. انتخاب درست سایز مناسب پولیش برای دستگاه پولیشکاری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در صورتی که صفحه نگه‌دارنده بزرگ‌تر از استانداردهای لازم باشد، سبب فشار به دستگاه شده و بازدهی کار تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. همچنین در صورت انتخاب سایز کوچک‌تر از حد استاندارد است امکان کار با صفحات بزرگ سخت خواهد شد.

همان طور که بهتر می‌دانید هرچه قدرت موتور پولیش بیشتر باشد به صفحه قدرتمندتری نیاز است. همچنین کارخانه سازنده دستگاه پولیش صفحه پولیش استاندارد و براساس آن به بازار عرضه می‌کند. بنابراین حتماً در انتخاب سایز مناسب این صفحه دقت کافی را به خرج دهید.

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید با کیفیت‌ترین گیلانس

قیمت صفحه پولیش

این صفحه ابعاد و مدل های مختلفی دارد که باید متناسب با دستگاه ها مختلف خریداری شود قیمت صفحه نگهدارنده نیز به عواملی همانند ابعاد، جنس و مدل صفحه بستگی خواهد داشت و نمی توان به طور دقیق در مورد آن قیمتی را بیان کرد.

اما شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کاویان سایش و ارتباط با کارشناسان ما به طور دقیق از قیمت انواع تجهیزات پولیش کاری مطلع شوید.

 جمع‌بندی

صفحه پولیش از تجهیزات لازم برای پولیش کاری است که باید حتماً در انتخاب آن دقت بالایی را به خرج شما باید بر اساس نوع قطعه کار خود در اندازه و همچنین دستگاه پولیش که دارید، جهت خرید هر یک از انواع صفحه ‌های روتاری، اربیتال یا دوآل اکشن اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه کاویان سایش ارتباط برقرار کنید.