مقالات

بادی فنس چیست؟ مزیت استفاده از بادی فنس خودرو

بادی فنس چیست

بادی فنس چیست؟ بادی فنس نوعی کاور بسیار مستحکم و مقاوم بوده که از پلی اورتان ساخته ‌شده و ضخامت آن نیز حداکثر ۱۸۰ میکرون است. به‌ منظور حفاظت از بدنه خودروهای مختلف استفاده از این کاور می‌تواند بسیار مناسب باشد. در حقیقت استفاده از انواع بادی فنس یک سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید که سبب شده رنگ خودرو در طی مدت زمان طولانی هیچ‌گونه آسیبی نبیند.
بادی فنس  به طور کلی  شفاف است و به دو شکل مات و براق عرضه می شود ، برای مقاوم سازی بدنه خودرو می توانید از بادی فنس مات یا براق استفاده کنید.

شما میتوانید جهت خرید گیلانس از سایت به سایت کاویان سایش مراجعه فرمایید.

مزایا بادی فنس خودرو

  • بادی فنس مانند پوشش نانو سرامیک آب گریز است و خاصیت هیدروفیبیک دارد.
  • مزیت هیدروفیبیک باعث شده روکش بادی فنس برای فصول سرد سال مناسب باشد.
  • برای پوشش های بدون رنگ می توانید یک روکش مقاوم روی سطح شیشه قرار بدهید.

معایب بادی فنس خودرو

  • بستگی به افرادی دارد که مهارت زیادی به نصب این روکش را ندارند
  • اگر روکش به درستی اندازه گیری نشود باعث خراش روی بدنه خودرو می‌‌ شود
  • همچنین آب در یکجا متراکم شده و باعث زنگ زدگی هم می‌ شود

بیشتر بخوانید : قیمت خرید سنباده رول از کاویان سایش

فواید استفاده از بادی فنس چیست؟

از جمله فواید استفاده از بادی فنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماندگاری و دوام

معمولاً ماندگاری این کاورها بسته به نوع آماده سازی بستر و شرایط مختلفی همانند محیط و آب‌ و هوا بستگی خواهد داشت. همچنین همچنین دفعات شستشو و تمیز کردن نیز می‌تواند در ماندگاری این پوشش‌ها تأثیرگذار باشد. در ایده‌آل‌ترین شرایط شما می‌توانید ۷ سال از این محصول استفاده کنید.

انطباق‌پذیری بالا

این پوشش دارای انطباق بالایی بوده و می‌تواند روی هرگونه پستی ‌و بلندی و هر قسمتی از خودرو به‌ خوبی قرار بگیرد.

بادی فنس خودرو

ویژگی بادی فنس

از مهم ترین ویژگی این پوشش خود ترمیم بودن آن است. پس از برخورد ضربه به بدنه خودرو  آثار آسیب دیدگی به سرعت از بین می رود و هیچ خط و خش ایی روی بدنه مشاهده نمی شود. علاوه بر خود ترمیم بودن ، خاصیت آب گریزی دارد و شست و شوی خودرو راحت تر انجام می‌ شود.

در برخی مواقع راه حل جایگزینی به نام سند بلاست نیز وجود دارد.

مقاومت در برابر در شرایط مختلف

آسیب‌های مختلفی در زمان رانندگی در جاده‌ها خودرو را تهدید کرد که استفاده از این پوشش می‌تواند برای دفع همه آن‌ها مناسب باشد.

کارکرد راحت

استفاده از بادی فنس به دلیل ویژگی‌های کاربردی که دارد بسیار آسان بوده و و در زمان استفادش حباب و یا تاخوردگی ایجاد نخواهد شد.

پوشش وینیل با بادی فنس چه تفاوتی دارد؟

بادی فنس دارای ضخامت ۱۸۰ میکرون بوده و کاملاً شفاف است. همچنین سطح بسیار درخشنده و زیبایی دارد. همان طور که گفتیم این محصول دارای خاصیت ترمیم کنندگی بوده و به واسطه گرما می‌تواند بدنه خودرو را کاملاً بازسازی کنند.
اما پوشش وینیل به ‌منظور بهبود نمای خودرو بوده و هیچ کدام از فواید عبادی کاور بادی فنس را ندارد. اما نصب آن بسیار راحت‌تر بوده و معمولاً ضخامت کمتری دارد.

سخن پایانی

قطعا همه صاحبان خودرو به دنبال تجهیزات و روش های مختلف برای محافظت از بدنه خودرو و زیباسازی آن هستند. برای ترمیم و بازسازی بدنه خودرو علاوه بر استفاده از انواع ابزار پولیش یا پولیش استیل راه های دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن ها می توان به استفاده از بادی فنس اشاره کرد. بادی فنس یک پوشش مقاوم شفاف بوده که بدنه خودرو را در بر می گیرد.

همچنین این محصول به واسطه حرارت تمام نقص ها جزئی و ریز روی سطح بدنه  را بدون دخالت دست ترمیم می کند. ما در این مطلب به بررسی فواید استفاده از بادی فنس پرداختیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید دستگاه پرداختکاری می توانید به سایت کاویان سایش مراجعه کنید.