مقالات

انواع ابزار پولیش، اهمیت پولیش و پرداخت کاری چیست؟

انواع ابزار پولیش

برای پولیش یک سطح چه فلزی، پلاستیکی یا چوبی استفاده از ابزار شناخت و استفاده از ابزار مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار است. ما قصد داریم در این مطلب از سایت کاویان سایش با انواع ابزار و لوازم پرداخت را به شما معرفی کرده و در مورد این فرایند توضیحاتی را ارائه دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌شود که حتماً در ادامه با ما همراه باشید.

اهمیت پولیش و پرداخت

برخی پولیش را یک ماده‌ کرم مانند دانسته که از آن برای رنگ کردن خودرو از آن استفاده می‌شود. اما باید گفت که پولیش کاری به ‌منظور از بین بردن خط و خطوط و آلودگی‌های روی سطوح مختلف است. اما بیشتر برای خودروها استفاده می‌شود. پولیش متشکل از موادی بوده که با استفاده از با ساییدگی و برداشتن لایه‌ای از روی بدنه خودرو یا سطوح دیگر می‌تواند به افزایش درخشندگی و صافی آن‌ها کمک کنند.

پولیش ها  می‌توانند علاوه‌بر رفع خط و خطوط، تا حد بسیار زیادی در زیبایی سطوح و درخشندگی آن‌ها مؤثر واقع شوند. معمولاً این کار با استفاده از دستگاه‌های بخصوصی انجام می‌شود. در ادامه به معرفی انواع ابزار پرداخت و پولیش می‌پردازیم تا شما بتوانید براساس نیاز خود به یکی از آن‌ها را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: خرید انواع گیلانس با کیفیت و قیمتی مناسب

معرفی انواع ابزار پولیش

حال که درمورد پولیش کاری توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، بهتر است با انواع ابزار پولیش آشنا شوید.

۱- پد پولیش

یکی از ابزار پولیش کاری پد پشت کرکی بوده که جنس آن معمولاً از پوست پره بوده و با استفاده از تجهیزات مخصوص قابل استفاده است. نرمال‌تر عادی‌ترین نمونه این محصول پد برقی بود که برای بدنه خودرو استفاده می‌شود.

۲- خمیر پولیش

معمولاً از خاک رس به ساخت می‌رسد. این محصول به‌ منظور افزایش درخشندگی قطعات استفاده شده و تمام آلودگی‌ها را از بین می برد. خمیر پولش علاوه‌بر تمیز کردن بدنه‌ خودرو می‌تواند برای لاستیک نیز مناسب باشد.

۳- دستگاه پولیش

از جمله دیگر انواع ابزار پولیش می‌توان به دستگاه‌های مخصوص اشاره کرد که برخی از ابزارآلات روی آن‌ها نصب می‌شوند. واکس پولیش این محصول به ‌صورت مایع و چسبنده بوده و از مواد آلی و معدنی به ساخت می‌رسد. این واکس دارای درخشندگی بالایی بوده و برای جلای خودرو پس‌از پرداخت کاری استفاده می‌گردد. همچنین سبب ایجاد سبب ایجاد یک لایه حفاظتی دربرابر زنگ ‌زدگی می‌شود.

انواع روش‌های پولیش

می‌توان گفت که خود پولیش یکی از ابزار فروشی کاری بود که باید برای انتخاب آن حساسیت زیادی را به به خرج داد. انواع ابزار پولیش در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند:

۱- پولیش زبر

از این پولیش ها برای پرداخت و از بین بردن خط‌های عمیق استفاده می‌شود. به ‌منظور رفع ناهمواری‌های سطحی نباید از این محصول استفاده کرد. چرا که دارای سطح ساینده‌ ای بالایی بوده و ممکن است به سطوح مختلف آسیب وارد کند.

۲- پولیش نرم

این نوع یکی دیگر از انواع ابزار پولیش نرم بوده که هیچ آسیبی به سطوح وارد نکرده و خط و خطوط سطحی را از بین می برد. همچنین می‌توان برای رفع ماتی رنگ نیز از آن استفاده کرد. این محصول دارای ویژگی براق کنندگی و از بین بردن آلودگی می‌باشد.

۳- پولش تک مرحله‌ای

این پولیش متوسط بوده که به آن تک مرحله ای می‌گویند، دارای قدرت لایه برداری متوسط بوده و به افزایش درخشندگی سطح خودرو کمک می‌کند. استفاده از این نوع ابزار پولیش باعث شد تا سطح و سطوح آهنی  فلزی و تمیزتر دیده شوند.

انواع ابزار پولیش

۴- واکس پولیش

می‌توان گفت این محصول در گروه پولیش قرار نمب گیرد اما برای از بین بردن موج بدنه خودرو و یا دیگر قطعات استفاده می‌شود. این واکس درواقع یک ماده چرب بوده که سبب افزایش درخشش خواهد شد و معمولاً در مراحل آخر پولیش کاری استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید :خرید و قیمت سنباده رول

جمع بندی

انواع ابزار پولیش و پرداخت می توانند برای افزایش کیفیت ظاهری محصولات بسیار مناسب و الزامی باشند. برای پرداخت و پولیش بدنه خودرو  یا هر سطح دیگری تنها استفاده از یک ابزار کافی نیست و می بایست به شکل درست به صورت مرحله به مرحله از تجهیزات پولیش کاری استفاده نمود.

شناخت ابزاری خمیر پولیش، واکس پولیش و تجهیزات پرداخت سبب شده تا بتوانید به شکل صحیح از آن ها استفاده کنید. ما در این مطلب به چند مورد از آن ها اشاره کردیم اما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و خرید ابزار سایش به فروشگاه ما سر زده و از قیمت ها مطلع شوید.