مقالات

آموزش پرداخت کاری استیل و معرفی ابزارآلات لازم برای پولیش استیل

لوازم پولیش کاری استیل و آشنایی کامل با پرداخت کاری استیل

استیل یکی از فلزاتی است که دارای درخشش زیادی است. قطعاتی که سطوح استیل دارند، درخشش و براقیت زیادی دارند. به همین دلیل پولیش و پرداخت استیل نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد تا خروجی کار با کیفیت قابل قبولی باشد. در این مطلب از سری مطالب کاویان سایش به آموزش پرداخت کاری استیل و معرفی بهترین لوازم پرداخت استیل پرداخته‌ایم. پس اگر قصد دارید وسایل استیلی که سطح آن‌ها خراش زیادی پیدا کرده و دیگر براق نیست را درست کنید یا تولید کننده قطعات استیل هستید، این مطلب مناسب شما است. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با نکات مهم و لوازم مورد نیاز برای پرداخت و پولیش استیل آشنا شوید.

آموزش پرداخت استیل

لازم است بدانید که پولیش استیل علاوه‌ بر از بین بردن خط و خطوط ها، سبب شده سطح قطعات استیل و سطوح فلزی درخشندگی بالاتری داشته باشد. این پولیش را می توان به دو صورت انجام داد:

۱- دستی

دینام موشکی، مینی فرز و ... از رایج‌ترین دستگاه‌‌هایی هستند که برای این کار می‌توانیم استفاده کنیم.

۲- اتوماتیک

برای انجام این کار به صورت اتوماتیک نیاز به واکس پولیش جامد و مایع دارید. این محصول در فروشگاه ما موجود است.

صابون پولیش استیل

پرداخت کاری استیل علاوه بر ابزار پرداخت کاری مناسب نیاز به ماشین آلات مناسب هم دارد. نوع این دستگاه‌ها به قطعه‌ای که قصد پرداخت و پولیش آن را دارید بستگی دارد. مهم‌ترین دستگاه‌هایی که استفاده می‌شوند دستگاه گیلانس زنی و پرداخت کاری تمام اتوماتیک هستند. دستگاه پرداخت هایی که در مجموعه ما تولید می‌شوند نیز در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

برای این که قطعه تازه تولید شده براق شود یا وسیله ای که بعد از چند سال خط و خش زیادی برداشته را پولیش کنیم، مراحل زیر باید طی شود:

۱- تمیز کردن سطح قطعه

در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که قطعه شما تمیز است. پیشنهاد می‌کنیم از یک محلول تمیز کننده مناسب استفاده کنید. این کار باعث از بین رفتن چربی‌ها، گرد و غبار و آلودگی‌ها می‌شود. پس از این شست و شو آبکشی کنید و قطعه باید کاملا خشک شود.

۲- پرداخت کاری

در این مرحله از از دیسک های پرداختکاری (سنباده ها و فرچه کنفی) استفاده می‌کنیم. با توجه به نوع و اندازه قطعه استیلی که قصد پرداخت آن را دارید از یک دستگاه پرداخت کاری مناسب استفاده کنید. با حرکات یکنواخت و دقیق، لایه‌های زائد را حذف کنید تا به سطح مسطح و صافی دست یابید.برای اطلاعات بیشتر محصول روی دکمه زیر کلیک کنید.

۳- پولیش کردن

در این مرحله از از دیسک های پولیش (نمد ها ، گیلانس ها ، واکس ها و سنباده ها) استفاده می‌کنیم. این مرحله به سطح براقیت بیشتری می‌دهد و خراش‌ها را از بین می‌برد.برای اطلاعات بیشتر محصول روی دکمه زیر کلیک کنید.

۴- تمیز کردن نهایی

سطح قطعه را به دقت تمیز کنید تا از پودرهای پولیش‌کننده باقی‌مانده و آلودگی‌های دیگر پاک شود.

۵- پولیش نهایی

این مرحله به عنوان "پولیش فاین" نیز شناخته می‌شود و برای افزایش درخشندگی و براقیت سطح استیل انجام می‌شود. این کار با استفاده از نمد و گیلانس انجام می‌شود.

پرداخت کاری استیل

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای پولیش و پرداخت استیل

استیل ها جزو محصولاتی بوده که برای افزایش زیبایی و همچنین درخشندگی یک قطعه استفاده می‌شوند. اما به شرطی می ‌توانند سبب جذابیت یک محصول شوند که کاملاً صاف بوده و هیچ خط و خشی روی آن وجود نداشته باشد. این کار با استفاده از لوازم پولیش کاری استیل امکان ‌پذیر است. از مهم‌ترین ابزارهایی که در این فرآیند نیاز دارید به موارد زیر می‌توانیم اشاره کنیم:

  1. ماشین آلات پرداخت کاری
  2. دستکش مقاوم به آب و مواد شیمیایی
  3. عینک حفاظتی
  4. محافظ گوش

به ‌طور کلی واکس پولیش‌ها برای افزایش درخشندگی و از بین بردن خط و خش روی سطوح استیل و حتی چوب به کار می رود.

لوازم های پولیش استیل شامل صابون و واکس های پولیش ، نمد ها و شامپو ها می باشد .

نکات مهم در حفاظت و مراقبت از استیل

برای حفاظت از سطح در طولانی مدت، از محصولات حفاظتی مخصوص استیل استفاده کنید. این مواد می‌توانند از زنگ‌زدگی و آلودگی جلوگیری کنند.